Microsoft Security Essentials – pohodlný antivirus zdarma

winseven

Na trhu je celá řada antivirů. Mezi uživateli je kupříkladu velice oblíbený antivirus Avast, který je ve verzi pro domácí použití ke stažení zdarma. Není ovšem jediný. Také společnost Microsoft nabízí neplacený antivirus, který počítač chrání před viry a škodlivým softwarem. Microsoft Security Essentials je přitom velice přehledný a pohodlný, což mnoho uživatelů jistě ocení.

Microsoft Security Essentials je volně ke stažení přímo na stránkách Microsoft, odkaz naleznete na konci tohoto článku. Stačí pouze zvolit jazyk programu a verzi operačního systému. Samotná instalace je také velice jednoduchá, nic, o čem by se zasloužilo psát. Snad pouze řekněme, že instalace ověřuje pravost vašeho systému, a pokud zjistí, že jde o nelegální kopii, antivirus vám nedovolí nainstalovat.

Prostředí Microsoft Security Essentials na první pohled připomíná program Windows Defender, který chrání před spywarem a je součástí Windows. Nedávno jsme si jej na tomto blogu také představovali. V programu se orientuje pomocí čtyř záložekDomů, Aktualizovat, Historie a Nastavení. Záložka domů poskytuje základní informace, například datum poslední kontroly, datum plánované kontroly nebo ochranu v reálném čase. Mimo to nabízí také možnost provést kontrolu systému, která poté taktéž běží v záložce Domů.

Chceme-li ručně provést aktualizaci antiviru, můžeme to udělat kliknutím na Aktualizovat. Zjistíme tak datum poslední aktualizace i verzi virové databáze a máme-li zájem, tlačítko Aktualizovat zkontroluje, zda není dostupná nová verze. Pod položkou Historie, jak už sám název napovídá, pak najdeme historii škodlivého softwaru, virů a hrozeb, které byly v našem počítači nalezeny. Samotné nastavení programu je samozřejmě možné provést, pokud klikneme na Nastavení. To je opět velice podobné nastavení Windows Defenderu a nabízí prakticky totéž. Zvolit můžeme den a čas kontroly systému, upřesnit kontrolu v reálném čase, připojit se ke komunitě Microsoft SpyNet a podobně.

Microsoft Security Essentials je antivirus, který potěší svojí jednoduchostí a přehledností. Žádná složitá nastavení, pouze jednoduchá instalace a vše funguje, jak má. Aplikace běží stále na pozadí systému, a je-li zapnuta ochrana v reálném čase, stále chrání váš počítač před hrozbami z internetu. Jestliže si nevíte rady s výběrem antiviru, myslím, že Microsoft security Essentials stojí alespoň za vyzkoušení.

Microsoft Security Essentials ke stažení: http://www.microsoft.com/security_essentials/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*