Skryté aktualizace systému Windows 7

Aktualizace systému Windows 7 dnes již snad nikoho nepřekvapí. Microsoft pravidelně vydává záplaty odhalených bezpečnostních děr a udržuje tak svůj nejnovější operační systém bezpečný pro všechny uživatele. Některé aktualizace, které jsou obvykle součástí velkého opravného balíčku Service Pack, přinášejí také nové funkce a vylepšení. Aktualizace, které jsou označeny jako důležité, by uživatel měl nainstalovat vždy, stejně jako u nepovinných aktualizací je však volba zcela na něm. Každou jednotlivou aktualizaci je možné skrýt a tím ji do počítače neinstalovat.

Skrývání aktualizací, které se týkají samotného systému Windows, mnohdy není doporučeno, nicméně řada uživatelů skrývá aktualizace týkající se ovladačů zařízení či dalšího software, například kancelářského balíčku Office. Pokud nainstalujete nový ovladač zařízení a zařízení s touto verzí nepracuje správně, můžete obnovit předchozí verzi ovladače. Systém Windows 7 vám však při další kontrole aktualizací opět nabídne novou verzi. V takovém případě je vhodné aktualizaci skrýt. Jednoduše na ni kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte možnost skrýt aktualizaci.

Přehled aktualizací systému Windows 7 naleznete v Ovládacích panelech pod položkou Systém a bezpečnost a dále Windows Update. Zde můžete jak vyhledat nové aktualizace a zobrazit historii aktualizací, tak právě zobrazit skryté aktualizace. Každou skrytou aktualizaci totiž můžete znovu obnovit, a to tak, že aktualizaci zaškrtnete a kliknete na Obnovit. V tomto směru Windows 7 nabízí opravdu perfektní systém aktualizací.

Závěrem připomeňme, že nainstalované aktualizace je také možné odinstalovat a především že systém Windows 7 často vyžaduje restart po instalaci důležitých aktualizací. Právě to by už brzy mělo být minulostí, chystaný Windows 8 bude třeba restartovat mnohem méně častěji a uživatel rovněž na případnou nutnost restartu nebude upozorňován tak často jako doposud.

One Response to “Skryté aktualizace systému Windows 7”

  1. […] z posledních článků jsme si psali o tom, jak Windows 7 umožňuje provést aktualizaci systému a především jak jednotlivé […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *