Windows 8 a nástroje pro správu

winseven

windows8_nastrojeUž jste se seznámili s prostředím Metro a přizpůsobili si je podle svých představ? Na Úvodní obrazovku můžete připnout nejen nainstalované desktopové aplikace, umístit sem však lze i aplikace určené výhradně pro Metro. Každou aplikaci pak lze z Úvodní obrazovky odepnout, samozřejmě ji můžete také odinstalovat. To však nejsou jediná kouzla, která lze v prostředí Metro provádět. Dnes se podívejme, jak je to s nástroji pro správu systému Windows 8.

Na Úvodní obrazovku můžete připnout takřka cokoliv, co vás napadne. Tedy nejen aplikace, ale také samotné adresáře. To se může skutečně hodit, rozpracovanou práci můžete mít vždy po ruce, zrovna tak se vám zde může hromadit dosud neposlechnutá muzika či nezhlédnuté filmy. Připnutí provedete jednoduše, pravým tlačítkem v desktopovém prostředí kliknete na daný adresář a zvolíte možnost Připnout na Úvodní obrazovku.

Je známá věc, že ve Windows 8 lze snadno vyhledávat aplikace podobně jako ve Windows 7. Vyhledávání však neprobíhá v nabídce Start, která již neexistuje, ale v prostředí Metro. Windows 8 pak nabízí mnoho nástrojů pro správu systému, které lze nalézt právě mezi aplikacemi v prostředí Metro. Microsoft však počítal s tím, že uživatelé budou chtít mít všechny nástroje na jediném místě, a tak je k dispozici i nastavení, díky kterému je všechny lze snadno a rychle připnout na Úvodní obrazovku.

V prostředí Metro nyní najeďte do pravého dolního či horního rohu a z boční lišty vyberte Nastavení. Dále klikněte na Dlaždice a poté volbu Zobrazit nástroje pro správu nastavte na Ano. Co se stalo? Na Úvodní obrazovce se okamžitě objevily všechny nástroje pro správu. Pokud volbu znovu vypnete, nástroje zmizí. Jak je tedy vidět, i ve Windows 8 můžete mít vše na jednom místě. Na Úvodní obrazovku si pak samozřejmě lze také připnout pouze vámi vybrané nástroje.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*