Windows 10 – nové, jednotné a přehledné Nastavení

winseven

Microsoft se vydává cestou sjednocování prostředí všech zařízení, na kterých běží operační systém Windows 10, proto není divu, že jsme se dočkali také nového Nastavení. Za několik týdnů každodenního používání Windows 10 musím říct, že jsem si nové Nastavení hodně oblíbil, proto bych se s vámi rád podělil o své dojmy.

Jednotné a přehledné

Na novém Nastavení se mi líbí jeho jednoduchost. Vždycky tam totiž okamžitě najdete to, co hledáte, a provedete požadované změny. Nastavení tak jde ruku v ruce se současným trendem zjednodušování. Ve Windows 10 samozřejmě zůstaly zachovány také Ovládací panely, ze kterých ovšem zmizel Windows Update, který už na tomto místě není potřeba. Naleznete ho právě v Nastavení po položkou Aktualizace a zabezpečení. Současně v Nastavení nastavíte váš uživatelský účet, změníte datum a případně i jazyk systému a další. Pokud byste zde přece jen něco nenašli, určitě to najdete v Ovládacích panelech. Ty já jsem ale od doby instalace Windows 10 nepotřeboval.

Dále je třeba říci, že stejně jako si na počítač můžete nainstalovat stejné aplikace jako do mobilního telefonu s Windows 10 Mobile, i nové Nastavení je dalším krokem ke sjednocení prostředí všech zařízení se systémem Windows. Stejné Nastavení totiž naleznete právě ve Windows 10 Mobile, kde už brzy vystřídá současné, velmi nepřehledné nastavení.

V nabídce Start aneb vždy po ruce

Poslední a snad nejdůležitější věc, která je na novém Nastavení skvělá, je jeho umístění v systému. Nastavení totiž spustíte přímo z nabídky Start, kde zaujímá místo hned pod Průzkumníkem souborů. Osobně se mi toto umístění velmi líbí, protože nastavení počítače nyní provedete snadno a přece jen možnost nastavit si systém podle svých představ je dost zásadní.

A co na nové Nastavení říkáte vy, líbí se vám?

2 trackbacky / pingbacky

  1. Windows 10 – jak vypadá nová nabídka Start | Winseven.cz
  2. Windows 10 – jak na nastavení pozadí, barev, nabídky Start a další přizpůsobení | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*