Nejpoužívanější klávesové zkratky ve Windows

keyboard

keyboard

Pracujete stále v operačním systému Windows 10 a rádi byste se seznámili s nejpoužívanějšími zkratkami? Řeč je pochopitelně o klávesových zkratkách, jež vám mohou usnadnit celkovou práci na počítači. S největší pravděpodobností budete některé klávesové zkratky uvedené níže znát. Pokud ne, alespoň si od teď ulehčíte svou práci.

CTRL + C a CTRL + V

Tuto zkratku vám nejspíš nemusíte představovat. Jde o klávesovou zkratku, pomocí které zkopírujete označený text. Tím máme na mysli klávesovou zkratku CTRL + C. Pokud zkopírovaný text budete chtít vložit například do messengeru nebo jiného blokového záznamníku, pak použijete druhou klávesovou zkratku, kterou je CTRL + V.

ALT + PrtSc

Zmáčknutím klávesnice ALT a PrtSc vytvoříte snímek obrazovky. S největší pravděpodobností znáte tuto funkci z mobilního telefonu. Rozdíl je pouze v tom, že Windows vyžaduje zmáčknutí výše uvedených klávesnic.

CTRL + X

Jde o relativně podobnou klávesovou zkratku, jakou jsme uvedli v druhém odstavci tohoto článku (CTRL + C). Jen s tím rozdílem, že text nekopíruje, ale vystřihuje. Jinými slovy dokáže označený text přenést ze složky X do složky X1.

F3 aneb rychlý hledáček

Občas potřebuje najít určité soubory každý. Klávesová zkratka F3 vám v tom dokáže pomoct. Jde o rychlého hledacího pomocníka, který vám dokáže po napsání textu vyhledat v počítači soubory. Je dobré si tuto klávesovou zkratka bezesporu zapamatovat.

SHIFT + Delete

Potřebujete okamžitě vymazat soubory, bez toho, aniž byste je prvně umístili do koše? Pak se vám bude hodit klávesová zkratka SHIFT + Delete. Pomocí této klávesové zkratky vymažete soubory okamžitě. Váš koš i nadále zůstane prázdný.

CTRL + SHIFT + ESC

Správné úloh se hodí každému uživateli. Dokážete pomocí něho okamžitě ukončit aplikaci. Zvlášť ve chvíli, kdy se vám Windows zasekne nebo jiným způsobem zamrzne se tato klávesová zkratka náramně hodí. Spusťte správce úloh pomocí tří klávesových tlačítek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*