Upravujeme knihovny souborů ve Windows 7

Knihovny Windows 7

knihovny Windows 7

Jednou z předností, která se mi líbí na Windows 7, je že nemusíte být závislí  na předdefinovaných složkách Windows. Od Windows XP bylo zvykem, že dokumenty byly ve složce C:\Documents and Settings\Jméno uživatele\Moje dokumenty\, obdobně i Videa, obrázky. K těmto složkám se pak dalo jednoduše dostat v každém dialogovém okně pomocí odkazu na složku. Pokročilejší uživatelé využili možnosti si přizpůsobit dialogová okna a odkazy v levé části pomocí registrů či speciálních tweekovacích programů. Mohli si pak nastavit složky dle libosti.

V novém systému Windows 7 nově je možnost kompletně tyto odkazy přizpůsobit podle sebe. Můžete si nastavit vlastní složky. Upravit základní složky jako Dokumenty, Obrázky, Videa a Hudba.

>K nastavení těchto odkazů se dostanete např. přes Tento počítač. V levém panelu vybere knihovny (Libraries) a měli by se Vám objevit podobné složky jako v obrázku výše. Pokud chcete upravit složky, které budou spadat pod tyto kategorie tak klepněte na jednu z kategorií. Pravým tlačítkem myši aktivujete kontextovou nabídku. Vyberte Vlastnosti (Properties) a objeví se Vám dialogové okno, které je zobrazeno níže. Zde si můžete nastavit složky dle libosti.

Obdobně upravíte i další knihovny.

Příjemnou práci!

One Response to “Upravujeme knihovny souborů ve Windows 7”

  1. Michal Hudák napsal:

    Tady bych asi udělal jednoduchou věc. Všechny odkazy v jednotlivých knihovnách bych odstranil a pak nastavil vlastní. Tj. mám složku Dokumenty v ní složky Videa, Fotky apod.. Udělal bych si nové knihovny, kde knihovny budou kopírovat současnou strukturu ve složce Dokumenty (hlavní), jak píšete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *