Upravujeme knihovny souborů ve Windows 7

winseven
Knihovny Windows 7
knihovny Windows 7

Jednou z předností, která se mi líbí na Windows 7, je že nemusíte být závislí  na předdefinovaných složkách Windows. Od Windows XP bylo zvykem, že dokumenty byly ve složce C:\Documents and Settings\Jméno uživatele\Moje dokumenty\, obdobně i Videa, obrázky. K těmto složkám se pak dalo jednoduše dostat v každém dialogovém okně pomocí odkazu na složku. Pokročilejší uživatelé využili možnosti si přizpůsobit dialogová okna a odkazy v levé části pomocí registrů či speciálních tweekovacích programů. Mohli si pak nastavit složky dle libosti.

V novém systému Windows 7 nově je možnost kompletně tyto odkazy přizpůsobit podle sebe. Můžete si nastavit vlastní složky. Upravit základní složky jako Dokumenty, Obrázky, Videa a Hudba.

>K nastavení těchto odkazů se dostanete např. přes Tento počítač. V levém panelu vybere knihovny (Libraries) a měli by se Vám objevit podobné složky jako v obrázku výše. Pokud chcete upravit složky, které budou spadat pod tyto kategorie tak klepněte na jednu z kategorií. Pravým tlačítkem myši aktivujete kontextovou nabídku. Vyberte Vlastnosti (Properties) a objeví se Vám dialogové okno, které je zobrazeno níže. Zde si můžete nastavit složky dle libosti.

Obdobně upravíte i další knihovny.

Příjemnou práci!

1 komentář

  1. Tady bych asi udělal jednoduchou věc. Všechny odkazy v jednotlivých knihovnách bych odstranil a pak nastavil vlastní. Tj. mám složku Dokumenty v ní složky Videa, Fotky apod.. Udělal bych si nové knihovny, kde knihovny budou kopírovat současnou strukturu ve složce Dokumenty (hlavní), jak píšete.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*