Vyšel Service Pack 1 pro Windows 7

winseven

Jak vám jistě neuniklo, v minulých dnech byl pro všechny uživatele systému Windows 7 vypuštěn první opravný balíček Service Pack 1. O něm a všem, co přináší, jsme na tomto webu již dříve informovali. Oficiální datum vydání se na internetu hojně objevilo asi čtrnáct dní před tím, než se měl Service Pack 1 objevit na Windows Update.

Jak jste se od nás už před několika měsíci dočetli, Windows 7 Service Pack 1 nepřináší v zásadě nic nového – ale něco přece. Jedná se především o souhrn aktualizací vydaných od uvedení Windows 7 na trh. Znalejším uživatelům a prodejcům zařízení s Windows 7 tak nyní nic nebrání integrovat Service Pack 1 do instalace Windows, čímž po instalaci takového systému uživatel hned od prvního spuštění nebude informován o desítkách, možná stovkách megabajtů záplat, které by měl stáhnout a zabezpečit tak svůj počítač.

Windows 7 Service Pack 1 s sebou přináší funkci RemoteFX, která potěší všechny uživatele, kteří využívají Vzdálenou plochu, a také dynamickou paměť. Tyto novinky ale běžné a každodenní uživatel nijak nevytrhnou – využijí je spíše IT odborníci.

Windows 7 Service Pack 1 je nyní k dispozici na službě Windows Update. Přejděte tedy na Ovládací panely, Systém a zabezpečení a Windows Update a klasickým způsobem nechte vyhledat dostupné aktualizace. Service Pack 1 bude mezi nimi. Instalace nyní na rozdíl ještě od posledního Service Packu pro Windows Vista nevyžaduje potvrzení licenčních podmínek a probíhá přímo v okně Windows Update. Microsoft se ale chlubí, že Service Pack 1 není možné nainstalovat na nelegální kopii systému. Instalace vyžaduje jeden restart počítače. Závěrem ještě poznamenejme, že spolu s Windows 7 Service Pack 1 byl vydán také opravný balíček Service Pack pro systém Windows Server 2008 R2.

Už máte nainstalovaný Service Pack 1 na vašem Windows 7? Pocítili jste nějaké zrychlení/zpomalení systému? 🙂

1 trackback / pingback

  1. Windows 7 se dočká opravného balíčku Service Pack 2 | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*